Listopad 2019 u „Pszczółek”

W listopadzie wiele się działo. Dzieci sprawdzały, które rzeczy unoszą się na wodzie, a które toną.

Dzieci nauczyły się piosenki pt.: „Deszczowe krople” , oglądały zdjęcia chmur i wykonały wiele prac plastycznych. „Pszczółki” dostrzegały i układały rytmy matematyczne, a także wybrały się na spacer w celu obserwacji zmian zachodzących późną jesienią, a także w poszukiwaniu ptaków pozostających w Polsce na zimę. Rozmawialiśmy także o zwierzętach domowych, przy okazji poznaliśmy pieska Theo.
   
22.11.2019 r. obchodziliśmy w przedszkolu „Dzień Pluszowego Misia”. Dzieci przyniosły tego dnia swoje pluszaki. Dzień upłynął nam w miłej i radosnej atmosferze.

Często wychodziły na plac zabaw, aby dokarmiać ptaki.

Bawiliśmy się także podczas „Andrzejek”, które odbyły się u nas 29.11.2019r. Było świetnie. Tego dnia odbył się u nas „Bal Czarodziejów i Czarodziejek” – każde dziecko miało piękne stroje nawiązujące do tematyki balu. Odbył się również koncert pt. „Wioska indiańska”. Dzieci miały okazję poznać piękną indiańską muzykę, a także instrumenty, które Indianie tworzą m.in.: z bambusa czy też kopyt zwierząt. Dzieci były zafascynowane nowo poznaną muzyką.