Propozycja dla Pszczółek 09.06.2020

Burza

1. „Poranna rozgrzewka z muzyką – gimnastyka”. Zapraszamy dziecko do zabaw ruchowych w podanym https://www.youtube.com/watch?v=jENEuU0SEsU

2. „Zagadki pogodowe” –  w linku znajdują sie nagrania dźwiękowe przedstawiające odgłosy letniej burzy  (grzmoty, deszcz, wiatr). Rodzic puszcza dziecku nagranie, a ono próbuje odgadnąć jakie zjawisko atmosferyczne reprezentuje dany dźwięk.  Następnie rodzic pyta dziecko: Jaką pogodę lubisz najbardziej i dlaczego? Jaka pogoda według ciebie jest niebezpieczna i dlaczego? https://www.salamisound.com/pl/3650480-odleg%C5%82a-letnia-burza-z

3. „Burza” – zabawa ruchowa orientacyjno-porządkowa. Rozumienie podstawowej zasady bezpiecznego zachowania się podczas burzy  – chowania się do budynku. Poduszka – domek położona w dowolnym miejscu wybranym przez dziecko. Dziecko biega po pokoju w rytm muzyki wystukiwanej przez rodzica. Na hasło: Burza blisko – dziecko wraca blisko swojego domku,  na hasło : Burza – dziecko wchodzi do domu (staje/siada na poduszcze)

4. „Lato” – gra interaktywna. Zapraszamy dziecko do gry – https://view.genial.ly/5ed6040a5d5bf80d8a79dcae, w której należy odnaleźć podane przedmioty.

5. „Letni obrazek” – kolorowanie obrazków konturowych. W proponowanym linku https://www.e-kolorowanki.eu/kolorowanki-lato/letnia-kolorowanka-do-druku/ dziecko wybiera obrazek tematyczny związany z latem i koloruje go jak najdokładniej. Następnie opowiada co znajduje się na obrazku.

Druga propozycja: „Piorun” – malowanie zygzaków na dużej czarnej kartce  żółtą kredką lub farbą. Zanim dziecko zacznie malować zygzaki ogląda zdjęcia piorunów i mówi do czego są one podobne. Rodzic wyjaśnia dziecku, że piorun to wyładowanie elektryczne o bardzo dużej mocy – może złamać drzewo, zapalić je, zniszczyć dom. Wyjaśnia , że pioruny biegną od chmury do ziemi.  Dziecko ćwiczy w powietrzu rysowanie piorunów – zygzaków, następnie rysuje je na kartce.

6.”Lato Vivaldiego”– słuchanie muzyki klasycznej. Podczas kolorowania obrazka lub chwili odpoczynku możemy włączyć dziecku utwór Antonio Vivaldiego „Lato”.  Dziecko może również zinterpretować ruchem utwór trzymając w ręce pasek bibuły, wstążkę – taniec ze wstążką do muzyki.
Link: https://www.youtube.com/watch?v=hGV-MRdcQOE