Grupa Żabki

Grupa II ,,ŻABKI’’  to grupa 4-5 latków.

Każdy dzień, to wspólne zabawy, zajęcia, wycieczki i spacery pozwalające na aktywne poznawanie oraz rozumienie otaczającego nas świata. Energii nam nie brakuje, możecie nam tylko pozazdrościć. Mamy bujną wyobraźnię i mnóstwo pomysłów. Lubimy śpiewać, tańczyć, piec ciasta, przygotowywać sałatki warzywno-owocowe. Rozpoczęliśmy kolejny etap w przedszkolu, czas płynie bardzo szybko, wkrótce będziemy mieli co wspominać.

WIGILIA U ŻABEK

Dzieci z grupy “Żabek” pięknie nakryły stół wigilijny, przy którym wspólnie świętowaliśmy Wigilię Bożego Narodzenia

Posted in Aktualności, Żabki | Leave a comment

Mikołajki u Żabek

Dziś dzieci z naszego przedszkola odwiedził Święty Mikołaj, a sala zmieniła się w Mikołajkową grę planszową. Dzieci zaśpiewały Mikołajowi piosenkę, zostawiły dla niego poczęstunek – kakao i ciastka. Zbudowaliśmy z klocków drogę dla Mikołaja i szukaliśmy go w całym przedszkolu… Mikołaj za dobre sprawowanie, zgodną zabawę przyniósł dzieciom świetne prezenty! Jednak zanim Żabki je dostały…

Posted in Żabki | Leave a comment

Żabki ubierają choinkę

Dzieci z grupy Żabek pomagały podczas dekoracji naszej sali na Mikołajki i Boże Narodzenie. W tym celu pomogły ubrać choinkę. W tym tygodniu uczyliśmy się piosenki pt. “Święty Mikołaju” oraz wykonaliśmy zimowe lampiony szykując się powoli na powitanie nowej pory roku. Żabki odwiedził bałwan 😉 – dzieci badały właściwości śniegu za pomocą dotyku, określały czy…

Posted in Żabki | Leave a comment

Andrzejki u Żabek

W tym dniu sala Żabek zamieniła się w magiczne przedszkole. Dzieci zapoznały się z andrzejkowymi wróżbami (buty, lanie wosku, kolory) oraz brały udział w tańcu na magicznej folii. Dzieci wykonały również czarodziejskie różdżki. Było mnóstwo radości. Podczas j. angielskiego uczyły się nazw warzyw i owoców.

Posted in Żabki | Leave a comment

Dzień Pluszowego Misia u Żabek

  Ćwiczyliśmy umiejętność wycinania, pracy w grupie.  Przeliczaliśmy i grupowaliśmy misie ze względu na daną cechę, np. kolor bluzki. Wykonaliśmy misiowe opaski na głowy oraz zapoznaliśmy się ze zwyczajami zwierząt szykujących się do zimy.

Posted in Żabki | Leave a comment