Propozycja dla Pszczółek na 04.06.2020
 1. „Cztery lale” – stosowanie poprawnej formy gramatycznej liczebników porządkowych. Rodzic prezentuje dziecku sylwetki lalek: lala w sukience w kropki, lala w białej bluzce, lala w czarnych bucikach, lala w sweterku na guziki. Sylwety prezentowane są od lewej strony do prawej (z punktu widzenia dziecka) w kolejności podanej w rymowance poniżej.

  Siedzą lale na tapczanie,

  Każda inne ma ubranie.
  Pierwsza ma bluzeczkę białą,
  Druga-suknię w kropki całą,
  Trzecia-sweter na guziki,
  Czwarta-czarne ma buciki.

  Rodzic określa i pokazuje pierwszą, drugą, trzecią, czwartą lalę, mówi ile ich jest, następnie zmienia układ lalek. Powtórzyć kilka razy w innej kolejności dostosowując rymowankę.Niezależnie od układu liczba lal nie zmienia się. Dziecko pokazuje lalkę, która ma sukienkę w kropki. Która to lalka na tapczanie? – druga. Która lala ma czarne buciki? – czwarta. Która ma białą bluzkę? – pierwsza. Która ma sweter na guziki? – trzecia.

 2. Skaczące Żabki” – gra zręcznościowa
  Zapraszam do zabawy ze skaczącymi żabkami! Nasza gra wymaga odrobiny zręczności
  i wytrwałości: czyje żabki jako pierwsze wskoczą do stawu ten wygrywa. Może stać się miłym upominkiem przygotowanym wspólnie przez rodziców i dzieci z okazji Dnia Dziecka. Instrikcja na stronie: https://ekodziecko.com/skaczace-zabki-gra-zrecznosciowa
 3. Wysłuchanie piosenki: Śpiewające Brzdące – Jesteśmy dziećmi
  Kształtowanie postawy obywatelskiej, tolerancji i szacunku wobec innych kultur. Uświadomienie dzieciom, że mimo różnego koloru skóry, różnych doświadczeń trzeba szanować innych, ponieważ inny (różniący się jakąś cechą od nas) nie znaczy, że jest gorszy. Każdy z nas ma takie same potrzeby i uczucia, dlatego należy szanować się wzajemnie.
  https://www.youtube.com/watch?v=7K3_mSb1zRQ