Marzec 2020r. u „Pszczółek”

Podczas zajęć dzieci rozwijały zainteresowanie kosmosem. Nauczyły się piosenki „Ufoludek na urlopie” , bawiliśmy się w „Wirujące planety” do piosenki „W Układzie Słonecznym”. Dzieci dowiedziały się, nasza planeta to Ziemia, która jest trzecią planetą od Słońca. Poprzez aplikację ISS onLive mogły zobaczyć obraz na żywo z satelity ukazujący Ziemię.  Dzieci wykonały takie prace plastyczne jak „Ufo”, „Rakieta”. Każde dziecko wykonało eksperyment i zamknęło „Kosmos w słoiku”. „Pszczółki” chętnie oglądały książki o kosmosie i zadawały wiele pytań.

Dzieci zapoznały się również z historią roweru, z jego wyglądem dawniej i dziś. Oglądały ilustracje w książkach ukazujące różne wynalazki, np. telefon, samochód, pociąg.  W marcu rozpoczęliśmy pierwsze zajęcia gimnastyczne – dzieci dzielnie ćwiczą samodzielne przebieranie się w strój gimnastyczny.  W każdy poniedziałek robimy porządki w naszych klockach. Dzieci dbają o to, aby klocki były w odpowiednich pudełkach. Dzieci wykonały także „Śmieszny samochód” z figur geometrycznych.

Braliśmy udział w koncercie muzycznym pt. „Jak skrzypce w kontrabas się zmieniły”. Muzycy zapoznali nas z budową instrumentów smyczkowych (skrzypiec, wiolonczeli, kontrabasu) oraz sposobami grania na nich. Muzyka płynąca z instrumentów wprowadziła wszystkich w wspaniały nastrój. Wysłuchaliśmy również bajek czytanych przez p. Halinkę. Z zaciekawieniem oglądaliśmy teatr cieni pt. Smok Wawelski” w wykonaniu dzieci z grupy „Żabek”. Każdy z nas otrzymał bilet wstępu, bez którego nie można było uczestniczyć w wydarzeniu. Dzieci były zachwycone. Mieliśmy także okazję obejrzeć teatrzyk o tematyce ekologicznej, dzieci segregowały śmieci oraz uczyły misia używać „Magicznych słów” tj.: dziękuję, proszę, przepraszam, dzień dobry, do widzenia, dobranoc 😉

Rozmawialiśmy o pogodzie, nazywaliśmy zjawiska pogodowe. W celu obserwacji pogody wybraliśmy się na spacer. Wykonaliśmy doświadczenie ukazujące wędrówkę wody. Uczyliśmy się piosenki pt.: „Przyszła do nas wiosna”.