Styczeń 2020 u „Pszczółek”

W styczniu dzieci dowiedziały się jak powstaje dźwięk, uczestniczyły w koncercie podczas którego poznały takie instrumenty jak flet poprzeczny, tuba oraz keyboard. Podczas koncertu instrumenty prezentowały swoje najwyższe i najniższe dźwięki. Dzieciom najbardziej podobał się dźwięk tuby oraz fletu. Na zajęciach natomiast dzieci poznały flet prosty. Starały się rozpoznać melodie wygrywane przez nauczycielkę, całkiem dobrze im szło! W tym miesiącu uczyliśmy się pracować plasteliną.
   
W styczniu dzieci zapoznawały się z figurami geometrycznymi, rytmami, utrwalały pojęcia: na, pod, obok, za, przed. Wykonały wiele prac plastycznych, świetnie się bawiły podczas zajęć tanecznych z P. Agatą.

Dzieci ćwiczyły równowagę podczas zabaw ruchowych. Pomogły „ulepić bałwana” w sali. Dużo rozmawialiśmy o stosownym ubieraniu się do pogody. Dzieci segregowały ubrania letnie i zimowe. Opowiadaliśmy sobie o sportach zimowych oraz bezpiecznych zabawach na śniegu. Swoje urodziny obchodzili w tym miesiącu Lena i Filip.

Dzieci uczestniczyły w przedstawieniu teatralnym pt.: „Anarub z  Grenlandii”, które bardzo im się podobało. Oglądaliśmy również Jasełka przygotowane przez najstarszą grupę – Jeżyki, a także świetnie bawiliśmy się podczas zabawy karnawałowej pt.: „Podwodny świat”.