Luty 2020 u „Pszczółek”

Początek lutego rozpoczęliśmy rozmowami o ulubionych bajkach i baśniach, dzieci chętnie opowiadały o ulubionych książeczkach. Podczas zajęć mówiliśmy o dobrych i złych postaciach z baśni. W czasie odpoczynku dzieci słuchały baśni: „Trzy małe świnki”, „Czerwony Kapturek”, „Jaś i Małgosia”, „Królewna Śnieżka”, „Pani Zima” i wiele innych. Dzieci klasyfikowały przedmioty ze względu na wielkość oraz kolor.
 
Swoje 3 urodziny obchodziła Karolina. Dzieci zaśpiewały jej „100 lat” oraz wykonały dla niej laurkę.

Obchodziliśmy również Walentynki – z tej okazji kolor czerwony był kolorem przewodnim w przedszkolu.

W lutym przypomnieliśmy sobie i dokładnie omówiliśmy czym jest karnawał. Dzieci wykonały maski karnawałowe. „Pszczółki” chętnie bawiły się w kąciku matematycznym: układały proste szeregi, rytmy, klasyfikowały figury geometryczne pod względem koloru i wielkości.

Posialiśmy również trawę w doniczce, aby  dowiedzieć się skąd się bierze oraz zaobserwować jak rośnie. Wykonaliśmy także eksperyment związany z  krystalizacją soli. Dzieci podczas eksperymentów dotykały i określały cechy charakterystyczne ziemi (zapach, strukturę, kolor) oraz soli (smak, zapach, strukturę, kolor). Dzieci obserwowały czy sól rozpuszcza się w wodzie, a następnie co się z nią dzieje w momencie parowania wody.

Dzieci rozbudzały swoje zainteresowanie dinozaurami. Przez cały tydzień mogły przynosić do przedszkola swoje ulubione książki, które chętnie oglądały i figurki dinozaurów, którymi ciągle się bawiły. W sali powstała wystawa dinozaurów. Dzieci wykonały małe wulkany oraz ćwiczyły odpowiedni nacisk dłoni  i prawidłowe trzymanie kredki podczas kolorowania. Każdego dnia rozwijaliśmy również sprawność fizyczną oraz myślenie logiczne. 20.02.2020 r. obchodziliśmy w przedszkolu „Tłusty czwartek”, dzieci przeliczały pączki a następnie delektowały się ich smakiem.

Wybraliśmy się także na spacer w poszukiwaniu oznak wiosny. Dzieci poznały następujące rośliny: przebiśniegi, krokusy, żonkile oraz kwiatostan wierzby – bazie. Codziennie powtarzaliśmy też pory roku.